Depilacja laserowa LIGHT SHEER DESIRE !

img_1034-g

 • najszybsze  i najnowocześniejsze urządzenie depilacyjne dostępne na rynku światowym
 • usuwa niechciane włosy na stałe
 • bezinwazyjnie
 • nie powodując uszkodzeń skóry
 • gwarancja skuteczności
 • oczekiwane efekty w niewielkiej liczbie zabiegów
 • bezpieczeństwo
 • komfort zabiegów

img_1033-g


Działanie lasera Lightsheer Desire

Podstawą działania lasera diodowego LightSheer Desire jest zjawisko fototermolizy selektywnej. Zasada działania lasera LightSheer polega na niszczeniu włosa za pomocą światła laserowego, które wypala komórki odżywcze włosa i tym samym zapobiega jego ponownej regeneracji i odrastaniu.

Każdy włos zbudowany jest z trzonu ( widocznego na zewnątrz ), który osadzony jest w mieszku włosowym ( wewnątrz skóry ). Na samym dnie mieszka włosowego znajduje się macierz ( aktywnie wzrastająca część włosa ) wraz z brodawką, która dostarcza jej pożywienia. Aby usunąć włosa należy zniszczyć jego mieszek włosowy wraz z macierzą. Światło lasera długości 805 nm wnika w skórę właściwą, gdzie energia optyczna jest absorbowana przez barwnik znajdujący się we włosie – melaninę, co powoduje błyskawiczne podgrzanie trzonu włosa i mieszka włosowego, a w efekcie jego uszkodzenie. Skutkiem uszkodzenia mieszka włosowego jest usunięcie włosa, brak jego regeneracji i nieodrastanie. Emitowana przez laser fala długości 805 nm przenika wewnątrz skóry. Jego działanie jest więc powierzchniowe i nie ma wpływu na funkcjonowanie organizmu.

Kiedy stosuje się zabiegi depilacji laserowej?
 • u osób ze skłonnościami do wrastania włosów
 • w celach kosmetycznych, w przypadku chęci pozbycia się zbędnego, niechcianego i nieestetycznego owłosienia
 • u pacjentów z zaburzeniami endokrynologicznymi, takimi jak hirsutyzm, hipertrychoza
 • u osób ze zmianami naczyniowymi na nogach
 • u pacjentów z wrażliwą skóra, u których pojawia się odczyn zapalny na skórze ( zaczerwienienie, zapalenie mieszków ) po goleniu, woskowaniu bądź innych metodach depilacji
 • zabiegi można wykonywać u mężczyzn w przypadku nadwrażliwości skóry po goleniu

Nadmierne owłosienie – przyczyna?

Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu depilacji laserowej warto dowiedzieć się, jakie są przyczyny pojawiania się niechcianych włosów na naszym ciele. Zanim zaczniesz usuwać wyrastające w nietypowych miejscach ciemne włosy, skonsultuj się z ginekologiem lub endokrynologiem. Być może nie jest to tylko defekt kosmetyczny, a efekt zaburzeń hormonalnych, które należałoby leczyć.

Hirsutyzm może dotknąć każdą kobietę. Za prawidłowe funkcjonowanie organizmu kobiety, w tym sylwetkę, dojrzewanie, regularne miesiączkowanie i możliwość zajścia w ciążę odpowiadają estrogeny ( żeńskie hormony płciowe ) . Jajniki i nadnercza produkują także niewielką ilość hormonu męskiego – androgenów ( testosteron i androstendion ) , które odpowiedzialne są m.in. za zdrową skórę, popęd seksualny, cechy przywódcze oraz energię życiową i dobre samopoczucie.

Problemy zaczynają się, gdy męskich hormonów jest zbyt dużo. Objawy hirsutyzmu u kobiet to pojawiające się ciemne włoski w okolicach twarzy ( górna warga, broda, baki, policzki ) , szyi, dekoltu, brodawek piersiowych i piersi, przedramion, ramion, pleców oraz linii białej ( linia od pępka do wzgórka łonowego ) i brzucha. Często towarzyszy temu także przetłuszczanie się włosów, trądzik oraz nieregularne miesiączki.

Najczęstsze przyczyny hirsutyzmu to:
 • zespół policystycznych jajników ( PCOS ) – prócz występowania nadmiernego owłosienia objawia się m.in. przetłuszczaniem się skóry i włosów, zaburzeniami cyklu, łysieniem na głowie
 • przerost kory nadnerczy – charakteryzuje się zbyt dużym wydzielaniem androgenów nadnerczowych. Świadczy o nim, np. nasilone owłosienie, łojotok, łysienie skroniowe, zaburzenia miesiączkowania
 • hiperprolaktynemia ( nadczynność przedniego płata przysadki mózgowej produkującego prolaktynę ) – na wzrost poziomu hormonu ma wpływ m.in. silny stres, wysiłek fizyczny, sen, ciąża, karmienie piersią, leki. Prócz hirsutyzmu mogą wystąpić zaburzenia menstruacji, problemy z zajściem w ciążę i mlekotok
 • choroba Cushinga – daje ona charakterystyczne objawy: otyłość monstrualną z odkładaniem się tkanki tłuszczowej w okolicy pasa biodrowego, barkowego, szyi, a przy tym chude ręce i nogi, tzw. twarz księżycowatą z silnym owłosieniem, rozstępy na skórze bioder, ud, pośladków, piersi, nadciśnienie tętnicze, osteoporozę i cukrzycę
 • anoreksja – wynika to ze spadku poziomu estrogenów ( ustają miesiączki ) i wzrostu wydzielania androgenów. Brak miesiączki powoduje trwałe zaburzenia w organizmie, których skutki ( jeżeli anoreksja trwa długo ) później się nie cofną
 • wirylizujące nowotwory jajnika – są to guzy jajnika, które produkują nadmiar androgenów
 • stosowanie leków działających androgennie – jak np. sterydy anaboliczne, progestageny, danazol, leki na nadciśnieniowe ( np. minoxidil ) , leki przeciwpadaczkowe, niektóre antybiotyki i blokery histaminowe

Leczenie hirsutyzmu u endokrynologa rozpoczyna się od badań krwi – oznaczenia poziomu hormonów płciowych ( estrogenów, androgenów, LH, FSH )oraz wykonania USG jajników. Należy zwrócić uwagę, że dla prawidłowego wyniku badań bardzo istotne okazuje się to, w jakim obecnie momencie cyklu znajduje się pacjentka w czasie pobrania krwi. Ważna jest nawet godzina wykonania badania, bowiem poziom hormonów zmienia się w ciągu dnia. Lekarz powinien dokładnie Ci wyjaśnić, w jakim momencie powinnaś się przebadać.

Skuteczne leczenie endokrynologiczne powinno uregulować hormony i powstrzymać przyrost nowych włosów w nietypowych miejscach. Niestety nie spowoduje ono zaniku włosów, które wyrosły przed rozpoczęciem terapii. Najczęściej endokrynolodzy w trakcie kuracji zalecają wykonanie serii zabiegów depilacji laserowej, aby pozbyć się uciążliwego problemu.

Osoby z zaburzeniami hormonalnymi, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą rozpocząć leczenia farmakologicznego, również z dobrym efektem mogą korzystać z zabiegów depilacji laserowej. Należy jednak liczyć się z tym, że trzeba będzie poddać się większej liczbie zabiegów niż standardowo oraz częściej wykonywać zabiegi przypominające. Dlatego powinnaś skorzystać z najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku, aby liczbę zabiegów zredukować do minimum.

Nie zawsze nadmierne owłosienie okazuje się skutkiem zaburzeń hormonalnych. Duże znacznie mają także predyspozycje rodzinne oraz pochodzenie etniczne. W niektórych regionach świata ( Włochy, Sycylia, Gruzja ) kobiety są owłosione bardziej niż w innych częściach kuli ziemskiej ( Azjatki ) i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Jeśli Twoi przodkowie wywodzą się z takich rejonów, nadmierne owłosienie nie powinno Cię niepokoić.

Cykl wzrostu włosa

Działanie lasera diodowego LightSheer Desire ściśle związane jest ze zmieniającym się cyklem życiowym włosa.

Przystępując do zabiegu depilacji laserowej, warto więc zgłębić wiedzę o naszym „przeciwniku”. Aby lepiej zrozumieć mechanizmy zachodzące w mieszku włosowym pod wpływem działania wiązki lasera, należy bliżej przyjrzeć się budowie włosa.

Główny budulec włosa stanowi keratyna – to rodzaj białka wytwarzany w naskórku.

Na budowę włosa składa się łodyga oraz korzeń ukryty w skórze. Osadzony jest w torebce zwanej mieszkiem włosowym, do której uchodzi gruczoł łojowy. Na dnie mieszka włosowego znajduje się opuszka zwana cebulką włosową. Cebulka zawiera komórki macierzy, które odpowiedzialne są za tworzenie się i wzrost włosa. Jednocześnie stanowi ona jedyny żywy fragment włosa. Łodyga włosa znajdująca się ponad powierzchnią skóry jest strukturą całkowicie martwą. W skład macierzy włosa wchodzą melanocyty oraz różnicujące się komórki nabłonka. Pierwsze z wymienionych odpowiadają za wytwarzanie melaniny, a więc za barwę włosa, podczas gdy drugie decydują o jego wzroście. Im więcej melaniny, tym ciemniejszy odcień włosów. Melanina decyduje również o kolorze skóry i powoduje, że ludzie opalają się pod wpływem promieni słonecznych. Cebulka włosa osadzona jest na brodawce, w której znajdują się liczne naczynia krwionośne odpowiedzialne za dostarczanie komórkom macierzy substancji budulcowych i odżywczych.

Nie wszystkie włosy na ciele człowieka rosną równocześnie. Cykl życiowy włosa dzieli się na trzy fazy: wzrostu ( anagen ), przejściową ( katagen ) i spoczynku ( telogen ). Wyłącznie włosy znajdujące się w fazie wzrostu pozytywnie reagują na wiązkę lasera. Aby usunąć włos na stałe, należy zniszczyć mieszek włosowy wraz ze znajdującą się na jego dnie macierzą i brodawką.

wlos

 

ANAGEN to faza aktywnego wzrostu włosa.

Korzeń włosa ściśle połączony jest z brodawką włosową. Skutecznie odżywiana macierz dzieli swoje komórki, powodując przyrost włosa, aż ponad powierzchnię skóry. Anagen w przypadku włosów na głowie trwa nawet od 2 do 6 lat. Na ciele etap ten trwa zdecydowanie krócej, bo od 6 tygodni na twarzy do 12 tygodni na nogach.

W tej fazie wiązka lasera może przepłynąć przez włos ( melanina jest przewodnikiem ) bezpośrednio do brodawki włosowej ogrzewa ją i bezpowrotnie niszczy. Włos pod wpływem uwalniającego się ciepła zostaje spalony. Po około 2-3 tygodniach wykrusza się i wypada ze skóry. Włos uchwycony w tej fazie już nigdy nie odrośnie, ponieważ macierz odcięta od substancji budulcowych i odżywczych produkowanych przez brodawkę zanika i nie ma możliwości reprodukcji.

KATAGEN jest fazą przejściową, w której cebulka oddziela się od brodawki i zmierza ku górze. Następuje tu stopniowe zatrzymanie procesów rozrodczych włosa, a tym samym jego wzrostu. Melanina przestaje być wytwarzana, co wiąże się z odbarwieniem dolnej części włosa. W tej fazie wiązka lasera nie ma już bezpośredniego przepływu do brodawki włosa. Do celu dociera jedynie niewielka część energii, która nie jest wystarczająca do jego całkowitego zniszczenia. Włos oczywiście ulegnie spaleniu i wykruszy się ze skóry, ale ponieważ mieszek i brodawka nie zostają uszkodzone, nastąpi dalszy ciąg cyklu – telogen, a następnie znów anagen i produkcja nowego włosa.

TELOGEN, czyli faza spoczynku, to ostatni etap cyklu życiowego włosa. Zachodzi tu obumieranie włosa oraz jego powolne usunięcie ze skóry. Działanie laserem na włosy znajdujące się w tej fazie jest zupełnie nieskuteczne ( brak przepływu energii ). Mieszek włosowy z macierzą znajduje się w fazie uśpienia i czeka na sygnał organizmu do reaktywacji całego cyklu i wytworzenia nowego włosa.

Jak widać, związane z naszą fizjologią trzy fazy wzrostu włosa warunkują częstotliwość i liczbę zabiegów laserowych, którym należy się poddać, aby na stałe usunąć owłosienie. By zniszczyć 80-92% niechcianego owłosienia, należy wykonać przynajmniej trzy regularne zabiegi laserowe w odstępach 2 – miesięcznych. Wszelkie wydłużanie zalecanych odstępów między zabiegami spowoduje osłabienie efektów ( włosy mogą wyjść z odpowiedniej fazy ). Organizm ludzki ma zdolność regeneracji, z upływem lat niektóre brodawki włosowe mogą próbować się odnawiać. Dlatego po skończonej serii zabiegów zalecamy raz w roku lub raz na dwa lata wykonanie pojedynczego zabiegu przypominającego, który całkowicie wystarczy, aby utrzymać efekt gładkiej skóry.

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • opalenizna – około 4 tygodnie przed zabiegiem, jak i po zabiegu, nie można opalać powierzchni poddanej zabiegowi
 • wyrywanie włosów z cebulką ( pęsetą, depilatorem, woskiem ) – około 4 tygodnie przez zabiegiem nie można wyrywać włosów
 • stosowanie innych systemów laserowych, w tym IPL-a, które uszkadzają strukturę mieszka włosowego, tak że sprawia to potem trudności w wydepilowaniu włosa
 • peeling – nie należy stosować  4 tygodnie przed, jak i po zabiegu
 • opryszczka i inne ostre infekcje
 • przyjmowanie leków fotouczulających (leki przeciwreumatyczne, antybiotyki -tetracykliny, środki przeciwdepresyjne, uspokajające, leki hormonalne, leki neurologiczne, przeciwcukrzycowe, moczopędne, przeciwzapalne, przeciwtrądzikowe)
 • przyjmowanie preparatów z niektórych ziół (np.zdziurawca)
 • łuszczyca
 • bielactwo
 • padaczka
 • nieuregulowana cukrzyca
 • nieuregulowane nadciśnienie
 • skłonność do nieprawidłowego gojenia tzn. tworzenie bliznowców
 • skłonność do przebarwień

Przygotowanie do zabiegu

 • Skóra do zabiegu powinna zostać ogolona na gładko, najlepiej tego samego dnia w którym został wyznaczony zabieg (tak, aby włosy nie zdążyły odrosnąć)
 • Lasery nie działają na włosy w kolorze siwym, blond i rudym ( ze względu na brak melaniny ) . Jeśli masz wątpliwości w określeniu koloru włosa, prosimy o pozostawienie nieogolonego fragmentu skóry wielkości 2 x 2 cm w celu oceny barwy i grubości włosów
 • Skóra musi być umyta i nie można jej niczym smarować
 • Przy depilacji pach prosimy o niestosowanie dezodorantów, antyperspirantów lub dokładne zmycie ich bezpośrednio przed zabiegiem
 • Przy depilacji okolic twarzy prosimy o dokładne zmycie makijażu, można zrobić to także na miejscu
 • Jeśli skóra jest bardzo sucha i podrażniona w obrębie depilowanego miejsca, dopuszcza się użycie kremu kojącego lub łagodzącego, co najmniej na 8 godzin przed zabiegiem
 • Przy depilacji bardzo wrażliwych okolic takich jak pachy i bikini głębokie polecamy skorzystanie z dodatkowego znieczulenia – zamrażacza Active Ice Spray lub kremu Emla. Krem należy nałożyć na minimum 1,5 godziny przed zabiegiem i owinąć depilowane miejsce plastikową folią, można to zrobić samemu. Folię zdejmujemy bezpośrednio przed samym zabiegiem.

Zalecenia po zabiegu

 • Poszczególne zabiegi powinny być wykonywane co 4 – 12 tygodni, w zależności od indywidualnych predyspozycji. Zmiana częstotliwości zabiegów może skutkować osiągnięciem gorszych rezultatów
 • Zakaz opalania – przynajmniej przez 2 tygodnie po zabiegu unikaj słońca oraz stosuj kremy z wysokimi filtrami SPF 30 lub +50
 • Zakaz wyrywania włosów
 • Zakaz stosowania leków i kosmetyków złuszczających do przynajmniej 2 tygodni po zabiegu
Na 3 – 4 dni po zabiegu:
 • zakaz stosowania spirytusu, mydła, toników na alkoholu, antyperspirantów aptecznych ( np.antidral, etiaxil )
 • zakaz podrażniania skóry, w okolicach której był wykonywany zabieg
 • zakaz moczenia depilowanych okolic w gorącej wodzie, wskazane są kąpiele i prysznic wyłącznie w umiarkowanej temperaturze
 • zakaz chodzenia na basen oraz saunę
 • należy używać kremu alantan, bepanthen, panthenol lub maści solcoseryl – 2 do 3 razy dziennie

Bezpośrednio po depilacji laserowej bardzo często  na skórze występuje rumień, pieczenie, obrzęk mieszków włosowych przypomina gęsią skórkę z zaczerwienieniem. Tego typu objawy zwykle ustępują po kilku godzinach. Czasami zaczerwienienie może utrzymywać się kilka dni. Wystąpić może też miejscowe przypieczenie skóry, charakteryzujące się zaczerwieniem, a następnie zbrązowieniem naskórka. Te objawy utrzymują się na skórze do czasu złuszczenia naskórka i nie pozostawiają po sobie śladu.

Bezpośrednio po zabiegu, do czasu ustąpienia pieczenia, pomaga stosowanie żeli chłodzących oraz maści i kremów łagodzących – Termcool, Termi,Alantan, Panthenol.

Dokładnych informacji o pielęgnacji skóry po zabiegu udzieli Państwu nasz personel.