NOWOŚĆ! Resurfacing pHformula

PHFORMULALaboratorium pHformula® ma siedzibę w Barcelonie w Hiszpanii. Stanowi renomowaną markę, która przez dziesięciolecia łączy doświadczenie oraz zaangażowanie w rozwój nowatorskich naukowych produktów. Reprezentowana jest przez cztery pokolenia wybitnych farmaceutów posiadających szeroką wiedzę naukową w zakresie budowy skóry oraz produktów wysokiej jakości stosowanych w medycynie estetycznej i na rynku farmaceutycznym.

Resurfacing pHformula (odbudowa) – to linia kosmeceutyków farmaceutycznych, które nie tylko pielęgnują skórę, ale mają również właściwości lecznicze. Formuła preparatów oparta jest na procedurach medycznych, które zapewniają wysoką skuteczność zabiegów przy niskiej inwazyjności.

pHformula zawiera mieszankę najbardziej znanych i skutecznych kwasów, witamin, antyoksydantów, aminokwasów, pierwiastków śladowych i substancji przeciwzapalnych, wykorzystywanych w medycynie estetycznej i kosmetologii. Chemiczne oddziaływanie na skórę przy zastosowaniu resurfacingu jest zupełnie inne niż w przypadku konwencjonalnych peelingów. Peelingi powodują głównie złuszczanie skóry, podczas kiedy procedura resurfacingu zmusza komórki do regeneracji (wpływa na jej przyspieszenie) przy jednoczesnej o wiele mniejszej traumie i podrażnieniu skóry. Efekt ten jest osiągnięty dzięki niepowtarzalnemu bio-przyswajalnemu kompleksowi transportu (PH-DVC™), który gwarantuje zmaksymalizowane kontrolowane dostarczanie substancji czynnych bez żadnych negatywnych skutków ubocznych często występujących przy konwencjonalnych peelingach.

4 formuły do wyboru:

– przeciwstarzeniowa,
– na przebarwienia,
– na trądzik,
– na naczynka i trądzik różowaty.

pHformula  A.G.E.  (przeciwstarzeniowa) występuje w 3 wariantach: A.G.E.1 (łagodny), A.G.E. 2 (intensywny), A.G.E. 3 (medyczny).

Odpowiedni stopień działania dobierany jest przez specjalistę na podstawie tolerancji, fototypu oraz wrażliwości skóry pacjenta.  A.G.E. przeznaczony jest dla osób z typowymi objawami starzenia się skóry takimi jak: fotostarzenie, zmiany pigmentacyjne, szara i pozbawiona blasku skóra, zmarszczki mimiczne. Składniki aktywne zawarte w preparatach pHformula A.G.E. to: kwas migdałowy, kwas pirogronowy, kwas laktobionowy, retinol i kwas salicylowy.

pHformula M.E.L.A. jest skuteczny w walce z plamami i przebarwieniami. Silne połączenie składników aktywnych unikalnie wkomponowanych w bazę gliny dzięki czemu penetracja substancji czynnych jest równomierna i niezwykle szybka. Jest odpowiedni do każdego rodzaju skóry. Wskazania do zabiegu: melasma, ostuda, przebarwienia posłoneczne, zaburzenia w produkcji melaniny, przebarwienia wywołane stanami zapalnymi, przebarwienia starzeniowe i hormonalne. Składniki aktywne zawarte w preparatach pHformula M.E.L.A.  to: kwas salicylowy, kwas fitynowy, kwas migdałowy, azeloglicyna, kwas laktobionowy.

pHformula A.C.N.E. zapobiega stanom zapalnym oraz normalizuje problemy skórne. Skutecznie wnika w ujścia gruczołów łojowych aby pomóc i przejąć kontrolę nad rozprzestrzenianiem się drobnoustrojów trądziku skóry. Rozwiązanie to zapewnia korzyści przeciwzapalne oraz silne działanie keratolityczne w celu normalizacji problemów skórnych. Wskazania: Trądzik klasy I, II, III, osoby ze skórą tłustą i trądzikową z nadmiarem sebum oraz rozszerzonymi porami. Składniki aktywne zawarte w preparatach pHformula A.C.N.E. to: kwas pirogronowy, kwas migdałowy, azelogicyna, kwas salicylowy.

C.R. 1 complex to aktywny i skuteczny kompleks do skóry chronicznie zaczerwienionej z trądzikiem różowatym. Specjalnie opracowana formuła przeciw drobnoustrojom zmniejsza zaczerwienienia i zapobiega nawrotom. Zawiera retinol oraz kwasy migdałowy, salicylowy i mlekowy w różnych stężeniach dostosowane odpowiednio do stopnia zaawansowania zmian. Cera: czerwona, wrażliwa, teleangiektazje (skóra naczynkowa).

Jak działa Resurfacing phformula?

Zabieg polega na aktywacji komórek w różnych warstwach skóry przy jednoczesnej redukcji podrażnień. Formuła została skonstruowana tak, aby mogła zostać dopasowana do problemu i potrzeb pacjenta.

Resurfacing skóry pHformula to przyspieszona forma złuszczania stymulująca skórę poprzez 3 mechanizmy:

 1. Pobudzenie wzrostu naskórka poprzez usunięcie warstwy rogowej.
 2. Usunięcie poszczególnych warstw uszkodzonej skóry i zastąpienie ich zdrową znormalizowaną tkanką.
 3. Aktywacja mediatorów wywołujących stan zapalny do produkcji nowego kolagenu i glikozaminoglikanów w skórze właściwej.

Za skuteczność odpowiadają 3 siły działania:

1.Kompleks saponiny – odpowiada za zmniejszenie wrażliwości skóry na powstawanie podrażnień i stanów zapalnych.
2.Spolaryzowana organiczna mikro struktura – zapewnia transport składników aktywnych w głąb komórek.
3.F-dekalina – posiada nośne właściwości tlenu, co przyspiesza gojenie się ran i wzmacnia barierę ochronną skóry.

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi?
Podczas zabiegu pacjent odczuwa pieczenie i szczypanie.

Ilu zabiegów i w jakiej częstotliwości potrzeba dla uzyskania zadowalających efektów?
Seria składa się z min. 3 zabiegów wykonywanych, w odstępach od 2 do 4 tygodni. Częstotliwość zabiegów ustala specjalista podczas indywidualnej rozmowy z pacjentem i rozpoznaniu rodzaju skóry.

Jak postępować po zabiegu?
Po zabiegu należy pamiętać o ochronie skóry przed promieniowaniem UV. Bardzo ważne jest zabezpieczenie skóry kremem z filtrem. Dodatkowo należy systematycznie natłuszczać i nawilżać twarz.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • alergie na składniki zawarte w preparatach pH Formula,
 • aktywne choroby bakteryjne,
 • choroby nowotworowe,
 • bielactwo w miejscach w których chcemy wykonać zabieg,
 • przyjmowanie retinoidów,
 • łuszczyca aktywna,
 • antybiotykoterapia,

Cena: 180 zł  Czas zabiegu:40 min

M.E.L.A cena: 220 zł