Kwasy glikolowe

Kwas glikolowy (naturalnie występuje w trzcinie cukrowej) może być stosowany w różnych stężeniach. Od zastosowanego stężenia zależy sposób i intensywność jego działania na skórę. Daje to możliwość dobrania stężenia w zależności od rodzaju skóry, charakteru zaburzenia i oczekiwanego efektu.

Największą zaleta kwasu glikolowego jest jego działanie rewitalizujące na skórę w każdym wieku. Przesuszona skóra staje się bardziej miękka i nawilżona. Cera tłusta z rozszerzonymi porami, lub bliznami potrądzikowymi, nabiera jasnego delikatnego odcienia. Kwas glikolowy, po wniknięciu w głąb skóry, stymuluje fibroblasty zwiększając syntezę kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (GAG) oraz wspomaga przepuszczalność naskórka i dynamikę penetracji przez naskórek czynników depigmentacyjnych i witamin.
15% kwas glikolowy ma intensywne działanie nawilżające oraz delikatne działanie złuszczające. Tego typu preparat wspomaga regenerację i odnowę skóry, dzięki pobudzaniu aktywności fibroblastów.
Stężenie 20%-35% oprócz właściwości nawilżających i oczyszczających, zapewnia efekt powierzchniowego peelingu.
Najwyższe stężenia 50%-70% silnie pobudzają procesy regeneracyjne skóry oraz złuszczają naskórek.
Regularne stosowanie kwasu glikolowego ma doskonały wpływ na skórę właściwą – prowadzi do zwiększenia jej grubości o ok. 25%, nie wywołując przy ty stanu zapalnego.
Przy długotrwałym stosowaniu preparatów wykonanych na bazie kwasu glikolowego ( ok. 6 miesięcy i dłużej) skóra się uelastycznia dzięki odbudowie włókien sprężystych. Jednocześnie skóra produkuje zwiększone ilości włókien kolagenowych oraz mukopolisacharydów, co w efekcie znacznie spłyca zmarszczki i poprawia kondycję skóry.

Kwas glikolowy poprawia kondycję skóry poprzez:

  • redukcję drobnych i większych zmarszczek
  • łagodzenie objawów trądziku
  • obkurczanie porów skórnych
  • usuwanie przebarwień
  • zwiększanie napięcia tkankowego
  • stymulację mikrokrążenia skórnego


Cena zabiegu: 80 – 100zł. Zabieg trwa około 40 minut.